I s obyčejným smartphonem dokážete v tom správném prostředí vytvořit profesionálně vypadající fotky

Mobilní telefony se již v dnešní době mohou pochlubit výkonnými fotoaparáty schopnými produkovat úžasné fotografie konkurující těm, které byly pořízeny profesionálním zařízením. Chcete-li využít plný potenciál fotoaparátu vašeho mobilního telefonu a vytvořit profesionálně vypadající fotografie, poskytuje fotoateliér ideální prostředí.

Foto ateliér k pronájmu | Bílina | Loft B

Klíčové je osvětlení

Osvětlení hraje ve fotografii zásadní roli a nejinak je tomu i při používání mobilního telefonu. Ve fotoateliéru využijte přirozené zdroje světla a umístěte objekt do blízkosti těchto světelných zdrojů, abyste vytvořili měkké, rozptýlené osvětlení, které zlepší celkovou kvalitu vašich fotografií. Experimentujte také s různými nastaveními osvětlení pomocí studiových blesků, softboxů a reflektorů. Ovládejte tak intenzitu a směr světla, abyste vytvořili hloubku a rozměr ve svých snímcích.

Použijte manuální ovládání

Většina moderních smartphonů je vybavena manuálním ovládáním, které vám umožňuje upravit nastavení, jako je expozice, ISO, rychlost závěrky a vyvážení bílé. Seznamte se s těmito ovládacími prvky a experimentujte s různými kombinacemi, abyste dosáhli požadovaného efektu. Například nižší ISO a delší expozice mohou být užitečné při pořizování dobře osvětlených snímků bez šumu.

Boudoir fotografie | Loft B studio | Pronájem ateliéru Teplice
Boudoir fotografie | Loft B studio | Pronájem ateliéru Teplice

Kompozice a rámování

Pečlivě komponujte snímky, abyste vytvořili vizuálně přitažlivé fotografie. Použijte pravidlo třetin k umístění objektu mimo střed a vytvořte vyváženou a poutavou kompozici. Věnujte pozornost pozadí a odstraňte všechny rušivé prvky, které by mohly odvádět pozornost od hlavního objektu. K tomu vám přijdou vhod papírová pozadí, kterými je naše studio vybaveno.

Experiment s hloubkou ostrosti

Vytvoření malé hloubky ostrosti může vašim mobilním fotografiím dodat profesionální nádech. Tato technika zaostří na objekt a zároveň rozmaže pozadí, čímž účinně oddělí objekt od jeho okolí. Některé smartphony mají vestavěný režim, který tento efekt automaticky aplikuje. Pokud vaše zařízení tuto funkci nemá, můžete podobného efektu dosáhnout fotografováním na širší clonu nebo pomocí specializovaných mobilních aplikací, které umožňují upravit hloubku ostrosti.

Úpravy a následné zpracování

Po pořízení snímků využijte četné dostupné aplikace pro úpravu fotografií k vylepšení vašich fotografií. Tyto aplikace nabízejí širokou škálu nástrojů a filtrů pro úpravu expozice, kontrastu, sytosti a další. Experimentujte s různými technikami úprav při zachování přirozeného a realistického vzhledu. Pamatujte, že méně je více, takže se vyhněte přílišným úpravám, které mohou vést k vytvoření umělého vzhledu.

Profesionální portrétní fotograf Teplice | Ateliér k pronájmu | Loft B studio

Prezentace a propagace

Prezentace a propagace fotografií jsou důležité pro každého fotografa, který chce získat pozornost a zaujmout potenciální klienty. Pro začínající fotografy nebo ty, kteří nemají mnoho zkušeností s tvorbou webových stránek, nabízí například Adobe možnost vlastního webu s portfoliem na jejich doméně. Tato platforma poskytuje snadno použitelné nástroje pro vytvoření jednoduchého a elegantního portfolia. Fotografové mohou využít předdefinovaných šablon a různých designových možností, aby vytvořili svou prezentaci rychle a efektivně. Další výhodou je, že Adobe platforma je integrovaná s dalšími Adobe produkty, což usnadňuje správu a aktualizaci portfolia. 

Na druhou stranu má vlastní web s vlastní doménou několik klíčových výhod nejen z marketingového hlediska. Vlastní web umožňuje fotografovi plnou kontrolu nad designem, obsahem a SEO strategií. Díky tomu může fotograf vytvořit stránky optimalizované pro vyhledávače a zlepšit tak svou šanci na vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání. Vlastní doména přispívá k profesionálnímu dojmu a buduje důvěru u potenciálních klientů. S takovým webem vám dokáže pomoci nejen web designer Štěpán Trübenekr.

Štěpán se specializuje na webové stránky pro začínající živnostníky, podnikatele a malé firmy. Pomůže vám s webovou vizitkou, prezentačním webem nebo e-shopem. Dále poskytuje i SEO služby a pomůže i s grafikou.

Rubrika:

Autor článku: Kateřina Janečková

Čtěte dál...